10 kwietnia 2014

lustereczko, lustereczko...

*
w zwierciadle Twoich oczu...

Poznajemy siebie na różne sposoby. Indywidualną tożsamość określają imię, nazwisko, rok urodzenia, pełnione role społeczne, umiejętności, doświadczenia, charakter oraz opinie, przekonania, poglądy innych ludzi na nasz temat. Skąd możemy wiedzieć o sobie więcej? Co byłoby, gdybyśmy sięgnęli do swojego wnętrza? Co tam możemy znaleźć? 

W momencie zatrzymania, wyciszenia umysłu zwalniają myśli, dzięki czemu możemy z ciekawością przyglądać się ich treści, towarzyszącym emocjom, potrafimy zauważyć, jak czuje się ciało. W tym samym ruchu samoświadomości odpoczywamy, wypełniamy łagodną ciszą. Praktyka minuty samoświadomości pozwala nam przyglądać się dążeniom umysłu oraz kształtom wyobraźni. 

Pełniąc społeczne role realizujemy swoje wartości, talenty, rozwijamy umiejętności, realizując zadania spełniamy pragnienia swoje oraz osób, którymi obdarzamy swoją uważną troską. Jakie uczucie towarzyszą nam podczas spełniania się w poszczególnych rolach? Jak je postrzegamy z perspektywy marzeń? 

Codziennie spotykamy ludzi. Codziennie przyglądamy się sobie w oczach drugiego człowieka, w społecznych rolach, które pełnimy, w zwierciadle oczekiwań i przekonań.

Kogokolwiek spotykamy - spotykamy siebie.


__________________________________________ 
fotografia DL

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

dziękuję

linkWithin

Related Posts with Thumbnails