Mapa Marzeń

Marzenia

spełniają się
tak lub inaczej
po prostu
 
***


Jeżeli jakieś marzenie sprawia, że czujesz się szczęśliwy, twoim obowiązkiem wobec Boga i natury jest bezzwłoczne przystąpienie do jego realizacji

Stewart Brand
Mapę Marzeń wykonuje się na Początku czegoś Nowego. Na Początku Nowego Roku kalendarzowego, na Początku wiosny, kiedy Natura budzi cały świat ze snu zimowego, na Początku kolejnego etapu życia. Każdego dnia może zdarzyć się Początek czegoś Nowego, każdego dnia można zacząć od Nowa i wypracować kolejne miłe wspomnienia.

Mapa Marzeń jest wyrazem tego, że jestem gotowa przyjąć to, co dla mnie najlepsze.

Gotowość do stworzenia nowej wizji swojego życia jest wyrazem wiary w swoje możliwości. Jest śmiałą deklaracją pełnego zaangażowania się i wzięcia odpowiedzialności za swoje życie. Mając nową wizję, spojrzysz w przyszłość z optymistycznym nastawieniem.


Z jakim nastawieniem chciałbyś się budzić? Jakich uczuć chciałbyś doznawać przed pójściem spać? Gdybyś był u kresu swoich dni, co powiedziałbyś ludziom o sobie? Co chcesz, żeby Twoje życie znaczyło lub przedstawiało? Osoba zakochana w życiu pragnie go doświadczać i być tym, kim chce być. Wierzy bezwarunkowo i bez pośpiechu wypełnia swoją misję. Twój związek z życiem przypomina Twoje relacje z osobami, które są Ci bliskie i które kochasz. Kochanie życia i nie podejmowanie ryzyka nawzajem się wykluczają. Taniec życia jest odtańczony, tak lub inaczej. Jakość tego tańca, jego ekspresja i dynamika zależą od poziomu Twojego zaangażowania. Zaangażowanie, niczym zobowiązanie, jest złożonym sobie głęboko w sercu przyrzeczeniem, którego się nie łamie. Zaangażowanie rodzi determinację i zdecydowane działanie.

Ewa Foley - Zakochaj się w życiuDo stworzenia nowej wizji Twojego życia potrzebna jest kartka papieru, wyobraźnia i odwaga. Nowa wizja uwalnia Cię od przeszłości i otwiera przed Tobą wszelakie możliwości. Puść wodze wyobraźni - niech galopuje wolna i nieokiełznana. Zapisuj pragnienia, marzenia i fantazje, jakie tylko przyjdą Ci do głowy.

Twoja wizja mieni się wieloma kolorami. Uzupełniaj ją szczegółami, fotografiami, wycinkami z kolorowych czasopism.

Mądrością jest rozumienie równowagi w życiu, dlatego nasze cele obejmują nie tylko karierę, ale także rodzinę, przyjaciół, zdrowie oraz intelektualny i duchowy wymiar życia. Używaj precyzyjnych sformułowań. Metoda jest skuteczna wówczas, kiedy Twój obraz jest dokładny.

Czytaj, oglądaj, wizualizuj swoją wizję trzy razy dziennie. Rano po przebudzeniu, w połowie dnia i przed pójściem spać. Nie rozpraszaj swoich cudownych planów w gadaninie - ona rozprasza energię. Pozostawaj elastyczna i otwarta na wewnętrzne impulsy - one informują Cię o tym, w jaki sposób możesz zdobyć to, czego pragniesz. Prowadzą cię, jak w zabawie w podchody, od jednego punktu do kolejnego, aż do ostatniego, do celu.

Wyluzuj i baw się dobrze, albowiem celem nie jest marzenie samo w sobie, a droga która do niego prowadzi.Przygotowalnia techniczna?

- duży arkusz niezbyt sztywnego bristolu w ulubionym kolorze
- klej, nożyczki
- kolorowe pisaki
- wycinki z czasopism, wyszukiwarka internetowa i wydrukowane ilustracje, obrazujące najskrytsze marzenia, świeżo odkryte marzenia, to, co lubimy, i to, do czego zmierzamy.Przygotowalnia teoretyczna?

Inspirującym narzędziem do pracy z Mapą Marzeń jest australijski film Rhondy Byrne "The Secret", a treścią wszystko to, co cię uszczęśliwia, co dodaje ci wewnętrznej mocy, pogłębia radość:
posiłek, film, spacer, podróż, książka, spotkanie, rozmowa, cisza, basen, wino, kwiaty, kąpiel, czasopismo...
Niech drogowskazem w poszukiwaniach będzie to, co uskrzydla Twoją duszę, relaksuje ciało, zaspokaja umysł, poczucie lekkości, wzniosłości niewyrażonego piękna.Mapa Marzeń... co tu więcej pisać. Każda z nas wie, co to jest Mapa. Tu i Teraz możemy zaprojektować własną, jak osobiste zamówienie z katalogu Wszechświata, jak punkty orientacyjne dla przyjaznych duchów i prawa przyciągania.

Prawo przyciągania działa tak dokładnie jak dokładnie określony jest cel.


Dziękuję!

Post scriptum
Wirtualna Mapa też ma swoją moc, a jej skuteczność jest proporcjonalna do zaangażowania i intencji, czyli wewnętrznego ognia, który ją ożywia każdym spojrzeniem.

______________________________________________________  
tekst przygotowany dla Kopalni Wolnego Czasu
luty 2010
foto mea - kwiaty w górach Andory
źródło ilustracji: Google
kolaże by Picasa

2 komentarze:

 1. Ten blog jest niezwykły! Spotkałam tu wiele mądrości,dobra i serdecznego ciepła. To wspaniałe w tych zabieganych,obcych i wrogich normalnemu człowiekowi czasach. Humanizm i humanistyka w najlepszym wydaniu. Wiele z zamieszczonych tu słów, przemyśleń, wskazówek dało mi bardzo wiele w mojej sytuacji - 1,5 roku temu straciłam najpiękniejszą, najbardziej wymarzoną i wyśnioną miłość, największy autorytet, najwspanialszego przyjaciela. Bezlitosna śmierć wkroczyła w moje życie w chwili największego szczęścia.
  On umierał chwilę. Ja umieram cały czas. Jeszcze nie umiem i nie mogę się z tym pogodzić i odgrodzić się od naszej - mojej przeszłości. Strata jest zbyt dotkliwa, a ból nie do opisania.
  Dziękuję Ci za wszystko o czym tu przeczytałam. Moje porozdzierane serce stało się jakby odrobinę lżejsze. Hanka

  OdpowiedzUsuń
 2. Haniu,
  bardzo dziękuję.

  Cieszę się, że miałaś dar spotkania cudownego przyjaciela, że obdarzył Cie swoją obecnością i miłością. Mam przeczucie, ba, przekonanie, że nadal jest tak samo obok Ciebie obecny duchowo. Czujesz to, prawda? Ból jest tym aspektem pamięci, który przypomina, że on był naprawdę, i przypomina, jak kruche i jak niezwykłe jest życie podarowane do przeżycia.

  Tak, życie ma swój tajemniczy koniec, a nimi zarządza los, więc żyjmy jak najlepiej potrafimy, także cierpiąc z powodu straty

  ściskam Cię mocno.

  OdpowiedzUsuń

dziękuję

linkWithin

Related Posts with Thumbnails