25 stycznia 2015

Mapa Marzeń 2015


*

Tworzenie i realizowanie marzeń jest świetną zabawą: procesem emocjonalnym, fizycznym i duchowym. Jest w nim przestrzeń dla własnych wyborów i zadań na miarę talentów, pasji i zdolności przyjmowania i dawania, jest też przestrzeń na sploty okoliczności, których mały rozumek nie jest w stanie kontrolować i zrozumieć, ale może je przyjąć jako bardzo przyjemne konsekwencje podjętych odważnie decyzji i otwartości na tajemnicę życia.
Przygoda z Mapą Marzeń to pisać i rysować, wsłuchiwać się w swoje pragnienia oraz w intuicję, rozmawiać o ludzkiej potrzebie podążania za marzeniami, formułować cele i stawiać pierwsze kroki w ich kierunku, odważnie i bez kompromisów. To przyzwalać na niespodzianki. Od siebie dla siebie.
Energia stwarzania wibruje na wysokim poziomie życzliwości proporcjonalnie do wewnętrznego uśmiechu.

Każdy człowiek marzy. To naturalny efekt działania wyobraźni korzystającej z informacji, do których ma dostęp umysł. Przestrzenie umysłu - umysł podświadomy i umysł nieświadomy, umysł świadomy, umysł nad-świadomy   - to zarazem sfery Świadomości: 

1. Instynkt, który gromadzi informacje i zapamiętuje, to programy, przekonania zakotwiczone w podświadomości i zakamuflowane w nieświadomości.

2. Intelekt, który w operacjach świadomego umysłu wykorzystujemy do programowania instynktu poprzez obróbkę danych. Intelekt produkuje myśli korzystając z informacji, które uznaje za prawdziwe lub nieprawdziwe.

Intelekt jest częścią umysłu, narzędziem używanym do świadomego programowania instynktu, do szukania rozwiązań i tworzenia. Twoje życie tworzone jest w twoim intelekcie. Twoje decyzje w nim powstają, tam nadajesz życie problemom i je likwidujesz. Intelektem myślisz logicznie albo nie, używasz go w czasie komunikacji z istotami, do poznawania, do nauki, do rozwiązywania zadań i do odpowiadania na pytania. Zdarza się człowiekowi, szczególnie temu o słabo rozwiniętym intelekcie, że jego ciałem bardziej zarządza instynkt niż intelekt.


3. Intuicja - Duchowa Inteligencja - to część umysłu, która „wszystko” wie, bez pytania, bez myślenia, bez tworzenia i poszukiwania. Dostęp do samowiedzy otwiera się przed nami po uciszeniu intelektu (po wyłączeniu myślenia). Intuicję nie zrozumie intelekt, gdyż obejmuje mniejszą sferę Świadomości, zatem nie potrafi jej działania wytłumaczyć. Intuicja zawiera w sobie intelekt, dlatego go rozumie. Podobnie jest w przypadku intelektu, który zawiera w sobie i rozumie instynkt, ale nie odwrotnie.

Zatem kiedy człowiek człowiekowi intelektualnie tłumaczy coś ze sfery intuicji (tak zwane: sprawy duchowe), może jedynie filozofować. Niedoskonałość takiej komunikacji jest podobna do sytuacji, w której krowa krowie tłumaczy, jak funkcjonuje intelekt człowieka.

Proces realizacji marzeń rozpoczynamy w umyśle poprzez wizję, potrzeby, pragnienia, którym towarzyszą emocje. Ilustrowana Mapa Marzeń jest sposobem programowania podświadomego umysłu i wzmacniania sygnału informacji dla Duchowej Inteligencji, z którą współpracujemy w procesie manifestacji marzeń. Wzmocnione poprzez wizualizację pragnienie zakotwicza w umyśle i jest w stanie przekroczyć przekonania, postawy, uprzedzenia, nawyki blokujące, mechanizmy obronne, które zakorzeniły się w obszarach nieświadomości i podświadomości w dzieciństwie. Inteligencja Duchowa realizuje dokładnie te pragnienia, które mają najsilniejszy impuls i najwyższą wibrację. Współtworzymy w poszerzonej świadomości na poziomie mentalnym, emocjonalnym i duchowym. Colin Tipping opisuje ten proces w sześciu krokach:

1. Uświadamiamy sobie potrzeby na trzech poziomach intencji, jako cel materialny czyli z intencją podstawowa, następnie z intencją uwzględniającą pragnienie osobistego rozwoju, poszerzenia percepcji, przebudzenia świadomości, oraz z intencją duchową, której celem jest szczęście, jedność, miłość, wolność, pokój, radość przyjmowania i dawania, jedność, łączność ze źródłem istnienia. 
Pragnij samochodu. Pragnij pieniędzy. Pragnij seksu. Pragnij kolejnej złotej bransoletki i dziesiątej torebki. Pragnij podróży na Księżyc. Pragnij weekendu w najdroższym hotelu świata. Pragnij tego, co ma ktoś inny - pragnij świadomie i poczuj, że to daje ci spokój, szczęście, radość, lub nie!

2.Jasno i precyzyjnie formułujemy swój cel, czyli marzenie z datą realizacji
Słowo ma wielką moc, szczególnie pomyślane, powiedziane i zapisane. Cele formułujemy w formie dokonanej w czasie teraźniejszym Dla umysłu nie ma przeszłości i przyszłości, codziennie jest tylko dzisiaj, w każdej chwili jest Tu i Teraz.  Wszystko dzieje się w tej samej chwili, równolegle. Już TO mamy, już doświadczamy, czujemy emocje, zapach, smak. 
Z dziką radością bloguję z nowiutkiego własnego tableta Asus Transformer od 14 lutego 2015 roku.

3. Wizualizuj moment osiągnięcia celu - to dzieje się teraz
Słowo ma ogromną moc a obraz jest wart tysiąca słów. Obrazowi towarzyszą emocje, które wzmacniają pragnienie. Pamiętamy kadry z filmu "Sekret" przypominające nam, jak pracują z wizualizacją najlepsi sportowcy świata? Podświadomość nie rozróżnia tego, co jest w umyśle, od tego, czego doświadczamy zmysłami. Zatem udawajmy dopóty, dopóki to nie stanie się prawdą.

4. Poczuj emocje towarzyszące osiągnięciu celu.
Na początku często  potrzeba wysiłku przypomnienia sobie podobnego uczucia ekscytacji, radości, wdzięczności, szczęśliwości, żeby uruchomić określone neuropeptydy w ciele. Coilin Tipping zwraca uwagę na fakt, że uczucia są pełniejsze i głębsze (wibrują z wyższą częstotliwością) z przypadku intencji z wyższych poziomów, które zaspokajają pragnienie harmonii, akceptacji, radości, wolności i spokoju. Cele materialne wywołują uczucia podniecenia, oczekiwania, zaspokajają pragnienia wynikające z zachłanności, chciwości, władzy, społecznej akceptacji. Warto dostrzec w nich wyższe intencje, żeby podłączyć się w jak największym zakresie do Duchowej Inteligencji - Wyższego Ja Warto też połączyć uczucia ze słowami, co wzmacnia odczucie posiadania tego, o co prosimy.

5. Oddajemy sprawy Duchowej Inteligencji
Intelekt wraz z Instynktem wykonały solidną robotę i dziękujemy sobie za to. Oddajemy kontrolę nad kolejnymi działaniami tej cząstce nas samych, która więcej wie. Poddając się pozostajemy odpowiedzialni za tworzenie swojego życia i działamy na zasadzie współtworzenia. Dajemy się prowadzić, a jednocześnie podążamy do celu drogą od punktu A do B, żeby po drodze doświadczyć nieznanego C, D, F.... Naturalny stan człowieka opisuje ruch, a droga podążania wyczerpuje cel. Nie wiemy wszystkiego i mamy świadomość, że może pojawić się coś innego, coś korzystniejszego dla naszego samopoznania niż B.

6. Nie przywiązujemy się do rezultatu
Przywiązanie się do rezultatu jest wyrazem potrzeby kontroli procesu i zawsze prowadzi do cierpienia, bo cierpimy, kiedy nie dostajemy tego, czego pragniemy, albo kiedy to dostajemy i nie możemy zatrzymać tego na zawsze. Mając świadomość nieznanego, tajemnicy, obfitości wszechświata otwieramy się na przyjęcie tego, o czym marzymy lub czegoś lepszego. Brak przywiązania nie oznacza rezygnacji czy poddania się, tak jak interpretuje to intelekt na podstawie zgromadzonych informacji. To uczucia o bardzo niskiej wibracji. Brak przywiązania zawiera w sobie bezwarunkowe zaufanie sobie samemu. Utrzymujemy wysokie wibracje dzięki uczuciu miłości wykonując codzienną pracę z pasją, podejmując działania, które kochamy, wiedząc w głębi duszy, że wizja spełnionego życia w ten sposób urzeczywistnia się w nas i dla nas. Miłość jest i w przebraniu marzenia, pragnienia, potrzeby przychodzi w różnej postaci zawsze wtedy, kiedy jesteśmy gotowi ją przyjąć. Jak to jest czuć ekscytację w otwartości na niespodziankę?


Kiedy już mamy gotową Mapę, precyzyjnie sformułowane pragnienia, wizualizujemy je w zaciszu domowym, aktywujemy emocje i wypowiadamy słowa. Utrwalamy je opisując szczegóły z perspektywy minionego roku w liście wdzięczności i uznania dla siebie. Zamykamy go w kopercie na rok. Chowamy Mapę Marzeń na jakiś czas i zajmujemy się bieżącymi sprawami. Solidnie wykonana od początku na planie fizycznym praca rozpoczyna głęboki proces na planie duchowym, który trzeba uwolnić od swoich oczekiwań (ograniczeń instynktu, intelektu, czyli kontroli).

Pamiętamy, że jesteśmy istotami wyjątkowymi, ucieleśnioną boskością, więc mamy do dyspozycji oprócz dwóch par rąk i nóg, podstawowych programów przetrwania, umysł, który nie tylko myśli i działa, ale i WIE. Dla przyjemniejszej zabawy w życie , planując dzień, tydzień, miesiąc, w zależności od indywidualnego sposobu organizowania sobie codziennego życia, systematycznie rozdzielamy zadania dla siebie oraz dla Inteligencji Duchowej. W ten sposób stajemy się świadomymi Twórcami rzeczywistości, w której żyjemy. Stajemy się Mistrzami życia z Miłości do życia.


Uwaga: 

Struktura mapy Marzeń opiera się o siatkę Bagua, która wywodzi się z systemu starożytnej filozofii chińskiej. Siatka Bagua w harmonijny sposób organizuje poszczególne obszary życia człowieka w oparciu o holistyczną perspektywę jego postrzegania. W takim ujęciu zdrowie ciała, emocji, umysłu i ducha jest naturalną konsekwencją zachowania równowagi w podejmowanych codziennie działaniach. 
Siatka Bagua
Zdrowie jest naturalną konsekwencją zachowania równowagi we wszystkich obszarach życia rozpisanych na w/w strukturzeDostatek Pieniądze
Bogactwo Obfitość
Dobra materialne
(purpura, opiekuńcza złota rybka)

Sukces Uznanie
Poczucie szczęścia
Osiągnięcia Spełnienie Mistrzostwo
(granat/niebieski, opiekuńczy feniks )
Związek Intymny
Partnerstwo We dwoje Razem
Pielęgnowanie więzi
(kwiaty, opiekuńcze pary)
 Przodkowie Tradycja
Wsparcie duchowe
Drzewo rodziny
(błękit, jasna zieleń, opiekuńczy smok)
Ja Samoświadomość 
Siła wewnętrzna Tożsamość Wartości
Charakter Osobowość
Role społeczne Wizerunek
(złoty, żółty, wolna przestrzeń, światło)
Hobby Pomysły Talenty Projekty Pasje
Szczęśliwe dzieci
(biały, opiekuńczy tygrys)
Nauka Wiedza Umiejętności Kompetencje
(zieleń, opiekuńcze słoń, szczur, sowa)

Kariera Wizja Rozwój Talenty Motywacja
Droga do sukcesu
(soczysta czerwień, opiekuńczy żółw)
Przyjaciele Przyjaźń Wspólny czas Dobroczynność
Podróże małe i duże
(kolor szary, opiekuńcze anioły)


_______________________________________________________________
ilustracja: Mapa Marzeń na pulpicie, 2013, 2012 oraz MM wyklejona 2014
inspiracja, cytowane fragmenty  Colin C. Tipping "Radykalna manifestacja marzeń"
poziomy świadomości Joachim M Werdin


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

dziękuję

linkWithin

Related Posts with Thumbnails