01 grudnia 2015

świadomość w ruchu - doświadczające ciało


*

Zanurzenie w życie poprzez zmysły...
Ciało jest cudownym narzędziem doświadczania istnienia. Świadomie lub nieświadomie. Tak czy siak fajnie jest je mieć przy sobie w doskonałym towarzystwie.

DixiPoruszam się w obrębie świadomego doświadczania, absolutnej uważności robienia tego, co robię i jak to robię i jak się w tym czuję. Jestem obecna w tym, tu i teraz. Zanurzam się w doświadczeniu jak nurkujący w wodzie
Rozmowa o świadomym doświadczaniu/życiu jest rozmową o aktywnym uczestniczeniu w doświadczeniu. Świadomość jako samoświadomość jest już w takim lub innym doświadczeniu obecna, jako oczywistość. Bo któż doświadcza?? świadomość poznaje siebie poprzez ludzkie doświadczenia, poznaje bardziej, kiedy jest świadoma samej siebie, poznaje głębiej i szerzej.
Świadomość poznaje siebie również poprzez doświadczenie nieświadome, lecz... my istoty ludzkie zdecydowaliśmy dzisiaj przyjrzeć się możliwościom poznawać siebie poprzez wybór, uczestnictwo, smakowanie dostępnymi zmysłami zanurzając się poprzez nie i w nich.
 
- Udawaj, że jesteś otoczona przez stado wygłodniałych lwów? Co zrobisz?
- Co by było gdybyś przestała udawać?
Bardzo często rzeczywistość w której żyjemy, i którą tworzymy, jest grą robienia różnych rzeczy pod wpływem emocji strachu, zagrożenia, lęku. Co ciekawe, większość z tych sytuacji jest grą w naszym umyśle, obrazami stworzonymi przez domysły i wyobraźnię. A gdyby tak przestać udawać coś czego nie ma i zanurzyć się w pełni w to, co jest?

A co jest?Słońce zachwyca dzisiaj swoim cieniem


Propozycja jest, żeby popatrzeć na siebie jak na pulsujące możliwościami  istnienie i rozprzestrzeniać siebie jak słońce. Robimy to nieustannie, promieniujemy wszystkim tym, co nas wypełni, każda myśl, uczucie, pragnienie, działanie i nie-działanie.
Zmiana polega na przesunięciu z sytuacji ściśnięcia strachem na wybór i manifestowania siebie ... i żeby było jeszcze przyjemniej i bez wymówek, warto przyjąć założenie, że w każdej chwili jesteśmy wystarczająco doskonali i wszystko jest w porządku.
Najbliżej, bo na wyciągnięcie ręki, znajduje się ciało, narzędzie, które najprościej potwierdza istnienie każdego człowieka. Jak doświadczam istnienia poprzez ciało. Jak porusza się świadomość w ciele i poprzez ciało.

Doświadczam poprzez
 - oddech: wdech - wydech
 - dotyk poprzez skórę
 - oczy, które widzą
 - uszy, które słyszą
 - usta, które smakują
 - węch, który delektuje się zapachem.Relację z ciałem określa
 - szacunek
 - życzliwość
 - słuchanie
 - zrozumienie potrzeb i ich zaspokajanieKto zna najlepiej moje ciało?
Kto wie co i jak czuję?
W jaki sposób komunikuję się z ciałem?
Do czego jest ci potrzebna choroba?

Wiedza stwarza przestrzeń na wybór.
Samowiedza to królestwo owiane tajemnicą do odkrywania.


 

cytuję - wydarzenie na Fb

Wczorajsze cudowne pomnożenie bytów na Ptasiej zaskoczyło wszystkich W szczególności nas, organizatorów A stało się to za sprawą pierwszego wykładu z cyklu ,,PODSTAWY ŚWIADOMEGO SPOSOBU ŻYCIA" - rzecz dotykała ,,CIAŁA" Było magicznie, ale proszę wierzyć, nikt nie oscylował wokół ,,wróżenia z gwiazd", działo się wszystko ,,tu i teraz"!
Obok interesującego wykładu - rozmowy było także ,,Coś" dla ciała - losowanie nagród, częstowaliśmy się ciasteczkami sprezentowanymi przez Bar Wege Mena....mniam:), jeden uczestnik stał się szczęśliwym posiadaczem książki ,,Namiętna obecność" Catherine Ingram (Wydawnictwo Biały Wiatr)...
Po wykładzie jesteśmy bardziej świadomi ciała i nie możemy się doczekać kolejnego!!! Ten już za niecały tydzień - 8 grudnia  __________________________________________________ 
fragment konspektu wykładu 

o wykładzie w radio Zielona Góra

ilustracje google, foto MB

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

dziękuję

linkWithin

Related Posts with Thumbnails