13 marca 2014

ekologia umysłu

*Życie nie polega na odnajdywaniu siebie. Życie polega na stwarzaniu siebie

Georg Bernard Shaw

Kim jestem? Skąd pochodzę? Co się dzieje? Dlaczego tutaj jestem? Dokąd zmierzam?

Na początku była Pustka pełna nieograniczonych możliwości, z których jedną jesteś Ty, jak łódka świadomości na oceanie podświadomości. Codziennie przebudowujesz swoją sieć neuronową, i ona uzyskuje powiązania długoterminowe i staje się Twoją tożsamością. Jakimi słowami opisujemy siebie, świat, ludzi, sytuacje, doświadczenia i marzenia? Co robią z nami nasze myśli i emocje? Odpowiedzią są eksperymenty Masaru Emoto z wodą, świat, w którym żyjemy, ludzie, których spotykamy, wydarzenia, które kreujemy, i na które reagujemy. Odpowiedzią są myśli i uczucia, z którymi zasypiamy, z którymi się budzimy. Jaki mamy wpływ na zmiany w nas i wokół nas?


Zaczynamy od pogłębiania samoświadomości, obserwacji swoich mechanizmów działania, poglądów, racji, skłonności do oceniania i naprawiania innych.Nawyki i przekonania tworzą sieci połączeń neuronowych – wewnętrzny krajobraz opisuje indywidualna mapa. Jak poznać swoją mapę i w jaki sposób poruszać się po wewnętrznym terytorium? Jak poznawać siebie?

Słuchać i przyglądać się – być obserwatorem samego siebie. Znajdować cieszę na spotkania ze swoją duszą.Czym jest wdzięczność? Wdzięczność wyrażona w słowie „dziękuję za … ” potwierdza poczucie dostatku i obfitości. Tworzy energię o wysokiej częstotliwości i współgra z energiami tej samej jakości, tym samym tworzymy w sobie i wokół siebie więcej dostatku. Zaczynamy od intencji i uczucia, w rezultacie czego doświadczamy konkretnych rzeczy.Czym jest uważność? Medytacją w ruchu. Byciem w teraźniejszości. Delektowaniem się bieżącą chwilą, doświadczeniem, które dzieje się tu i teraz - pomiędzy przeszłością a przyszłością. Jest w praktyce przyjęciem roli obserwatora siebie i innych ze świadomością tego, co jest. Warto przy tym pamiętać, że każdy pragnie tego samego, akceptacji, bezpieczeństwa i miłości.
Chciałem zmienić świat. Zrozumiałem, że mogę zmienić tylko samego siebie.

Aldous Huxley
______________________________________________________________________

fotografie DL
ilustracja google
inspiracje:
Czarodzieje mogą wszystko – Dariusz Chwiejczak,

What the bleep do we know? William Arntz Betsy Chasse Mark Vicente,

Sekret – Rhonda Byrne, Jon Kabat Zinn – praktyka uważności dla początkujących,

Przebudzenie – Anthony de Mello,
Cud Uważności - Hanh Thich NhatBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

dziękuję

linkWithin

Related Posts with Thumbnails