14 kwietnia 2010

być poszukiwaczem dobra

**

Największe okazje w naszym życiu nierzadko pojawiają się w przebraniu 'problemów'. W problemach tkwią wyzwania wyzwalające w nas siły, których istnienia nawet nie przeczuwaliśmy. Problemy potrafią wytrącić nas z utartych kolein naszego życia tylko po to, aby postawić przed nami nowe możliwości. W ostatecznym rozrachunku zazwyczaj większe korzyści odnosimy z bolesnych doświadczeń niż z sukcesów, co zależy nade wszystko od naszego nastawienia. Wystarczy, a ten krok wymaga ogromnej odwagi i wysiłku, włożyć trudne doświadczenie 'w nowe ramy', żeby odczytać je w nowym kontekście. Bądźmy zatem gotowi do wynajdywania dobrych stron w każdej sytuacji życiowej, albowiem można odnieść wrażenie, że gdy tylko zatrzasną się za nami jedne drzwi, zaraz otwierają się następne. Wystarczy tylko zostać poszukiwaczem dobra.

^..^

praktyka

Na samym początku pracy poszukiwacza szukamy najbliżej - w sobie. W związku z tym warto zrobić dwie rzeczy:

1.napisać artykuł o sobie, w którym opiszesz swoje najlepsze trzy cechy, za tydzień uzupełnisz go o dodatkowe swoje dary, a za miesiąc dostrzeżesz ich jeszcze więcej.

2.napisać artykuł o Kimś Innym, kto wzbudza Twoje mieszane uczucia, czyli opisz co najmniej trzy zalety kogoś, kogo po prostu nie lubisz.

i coś wyjątkowo apetycznego dla odważnych bardziej:

*przy najbliższej okazji spotkania się z kimś, komu ufasz, opowiedz o swoim bolesnym doświadczeniu, które wzbudza nadal mieszane uczucia i niepokoje. Uczyń to w punktu widzenia okazji, korzyści, daru losu. Zauważ, czego ta sytuacja nauczyła Ciebie. Przy okazji spójrz na swoje emocje, i zauważ, jak Cie wkręcają, odbierają możliwość spojrzenia na sytuację inaczej. Warto je zobaczyć 'w akcji', uszanować ich obecność, i przyjąć do wiadomości, że one są jak narowiste konie, ty zaś jesteś ich woźnicą.

2 komentarze:

 1. Preciosa imagen, encuadre, colorido, textura. saludos

  OdpowiedzUsuń
 2. :)
  hola José,
  gracias a ti que eres y gracias por los cumplidos

  un caluroso saludo
  buen día

  OdpowiedzUsuń

dziękuję

linkWithin

Related Posts with Thumbnails