27 lutego 2011

list do deszczowej pogody

*wszystko mija nawet najdłuższa żmija
Wyobraź sobie, że pada deszcz albo nie pada, ale jakby padało, lało, kiepściło się za wszystkie czasy, że to właśnie ten dzień, w którym galimatias, zgiełk, plątanina, groch z kapustą, rozsypują się w drobny mak jak domek z kart. No i ... ?

Mglista dolina pełna cieni, gdzie nie ma czym oddychać, krew buzuje i przelewa się w emocjonalny kocioł. Chcesz wybuchnąć jak wulkan i nie możesz, bo cie ściska w dołku i w głowie, jakby żelazne dyby los przykręcał. Rzuciłabyś talerzem, ale zastawy szkoda, podłogi szkoda, no i posprzątać trzeba. Nawrzucałabyś każdemu po drodze, ale co przypadkowy Ktoś ma do tego, że dziś lezie jak po grudzie i pod górkę, a minuty płyną pod włos. A kiedy jeszcze do rewolucyjnej złości i bezradności dołączy smutków tłum to cóż pozostaje?

List na deszczowy dzień jest jest jak lampka wina, która nie usypia, daje tę samą przyjemność, bo ciepełko rozlewa się po całym ciele, jak promień słońca, jak łyk aromatycznej kawy lub herbaty, albo kęs ulubionego owocu, deseru lub czekolady.

Skąd go wziąć? Wystarczy napisać. Osobiście. Dziś. Teraz. Proponuję kwadrans dla siebie, ze sobą i z kartką listowego papieru. Jeśli nie posiadasz papeterii to przygotuj szablon z elementami, które zawsze wywołują Twój uśmiech, i wydrukuj.

Usiądź w ulubionym miejscu, gdzie czujesz się sobą i pisz, jak następuje.

1. Co mnie uspokaja? Co lubię ?

Prowadzenie samochodu, łazęgę boso po ciepłym piasku na plaży, wsłuchiwanie się w szum fal i wpatrywanie w horyzont, wschody i zachody słońca, jogę i leżenie na trawie, dotyk ukochanego mężczyzny, ogień w kominku, przebudzoną wewnętrzna moc i niezależność, zapach lawendy i róż, haftowaną pościel i bieliznę z naturalnego jedwabiu, wełniany szal i skórzane rękawiczki, zwiewną białą sukienkę i Blush Pink of Jill Sunder, owoce morza i czerwone delikatnie wytrawne wino, radosny śmiech dziecka i jego entuzjastyczną opowieść o swoim świecie, pierwsze krople letniego deszczu i mgłę nad jeziorem o brzasku, blask świecy i słuchających oczu, letni wieczór w ogrodzie z cykadami w tle i nieboskłon pełen gwiazd z pełnym księżycem, widok ze szczytu i pachnący chleb, uśmiech i taniec oraz każde nowe słówko wyłowione z dialogu w języku angielskim.

2. Do kogo mogę zadzwonić i porozmawiać?

Do przyjaciółki..., do przyjaciela..., do siostry...

3. Moje mocne strony to:

Uśmiech, uważność, cierpliwość, umiejętność doceniania drobnych rzeczy w codzienności, szarlotka...

4. Moje marzenia to:

Znakomicie prosperująca firma, gabinet na spotkania z klientami, własny dom z ogrodem, Nissan Xtrail, podróż dookoła Australii,...

5. I najcieplejsze słowa do siebie na zakończenie.

Mam w sobie uśmiech, który mimo wszystko do mnie się uśmiecha . Wiem, że nie wiem wszystkiego, i wiem, że jestem w każdym działaniu i za każdym razem najlepsza, jak tylko potrafię, doskonale niedoskonałym unikalnym egzemplarzem kobiety, która kocha i jest kochana. Mam zaufanie do siebie i do życia, które się o mnie troszczy.

No to co mała? Weź głęboki oddech, policz do 21 i uśmiechnij się! Cokolwiek potrafisz albo nie potrafisz to uśmiechnij się!

6. A na samiutkim końcu...

Podpis


*******************************************************

Lubisz swojego lapa i nie rozstajesz się z nim? To pójdzie łatwiej, bo wydrukujesz tyle egzemplarzy na ile będziesz mieć ochotę. Trzymaj list w kopercie lub w szufladzie, w kieszonce torebki albo w notatniku, a może znajdziesz miejsce w kosmetyczce... w miejscu 'pod ręką', dostępnym w każdej potrzebującej doładowania chwili. Twoje słowa będą przypominać Tobie to, co w Tobie fajnego siedzi, i co jest dla Ciebie najważniejsze.

No więc jeszcze raz:

co jest dla ciebie ważne?

a co jest ważniejsze?Notabene

Pewnego lipcowego dnia 2005 roku przez ogród prześliznęło się długaśne zwierzątko. Zdążyłam zrobić fotografię, ale nie zdążyliśmy się sobie przedstawić. Zawsze będzie przypominać mi fakt, że wszystko mija, bo jakie znaczenie będzie TO miało za 5 lat ???

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

dziękuję

linkWithin

Related Posts with Thumbnails