20 maja 2008

Dzień Dobrych Wiadomości

*

Dzień Dobrych Wiadomości 20 maj 2008

„Nie jesteśmy istotami ludzkimi doświadczającymi doznań duchowych. Jesteśmy istotami duchowymi doznającymi doświadczeń ludzkich”
Teilhard de Chardin


  


Dzień dobry w słoneczny, idealnie wiosenny wtorek

Jest nieco po szóstej, ptaki cichutko świergolą, zdaje się, że kulminacja okresu godowego przeminęła, w gniazdach pisklaki domagają się opieki, zatem ptasi rodzice mocno zaabsorbowani;
Herbata poranna w ogrodzie, na balkonie, w drodze do pracy w kafejce na rogu, albo w pracy spogladając przez okno? Oczywiście, choć jeszcze chłodne majowe poranki, brrr...ale jak urokliwe!!! Wystarczy rozejrzeć się dookoła, żeby dostrzec świeżą soczystą zieleń trawy, liści drzew, głęboką barwę kwitnących kwiatów; melduję, że zakwitły maki, irysy, różaneczniki oraz azalie, łany stokrotek, fiołków, bzów kolorowych zniewalająco pachnących.
Odrobina wysiłku, gest, żeby nowy dzień rozpoczął się od uśmiechu, jednej dobrej myśli, jednego miłego słowa, które rozwiną kaskadę zdarzeń, jak w domino, zdarzeń pomyślnych, radosnych, przyjemnych, nawet jeśli przyplącze sie coś niechcianego, to się łatwiej odplącze, gwarantuję:)
Przekazujmy sobie dziś przede wszystkim dobre wiadomości, niech będzie ich więcej niż kiedykolwiek.

_________________________________________
fragment wpisu na www.silamarzen.pl
ilustracja google

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

dziękuję

linkWithin

Related Posts with Thumbnails