04 czerwca 2015

Dla nas od nas_Festiwal Zielony Czerwiec 2015

*

Festiwal Zielony Czerwiec w Zielonej Górze wpisuje się w rytm naszego miasta. Po raz piąty mieszkańcy mogą w każdy czerwcowy weekend wybrać preferowany sposób aktywności ciała i umysłu. W piątkowe popołudnia można wziąć udział w wykładzie lub warsztacie w cyklu rozwoju osobistego, pogłębiającym wiedzę i poszerzającym świadomość, w sobotnie przedpołudnia wybrać praktykę na zielonej trawie na Polanie obok Amfiteatru, zaś w niedzielę zabrać całą rodzinę na imprezę, gdzie rodzice i dzieci mogą aktywnie, razem lub osobno, spędzić czas.

Od czego się zaczęło? Ula Szczepaniak, nauczycielka jogi, w 2009 roku wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Joga na trawie”. Zainspirowana tym wydarzeniem i potrzebami wielu osób, uznała, że  „trawiasta” inicjatywa powinna pojawić się na stałe w Zielonej Górze. Od początku Uli przyświecała idea, żeby imprezy były bezpłatne i dostępne dla wszystkich. W ten sposób powstał darmowy festiwal dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic, poświęcony aktywności fizycznej, zdrowiu, rozwojowi osobistemu oraz ekologii. Tworzą go ludzie czerpiący radość z wymiany doświadczeń, wiedzy i umiejętności czyli Urszula Szczepaniak, Zuza Łącka-Golc i Dorota Leligdowicz oraz Partnerzy, Sponsorzy, Przyjaciele i Znajomi (pasjonaci, właściciele firm, organizacje państwowe, fundacje i stowarzyszenia).

Festiwal powoli ewoluował. W trzeciej edycji, w 2012 roku zorganizowaliśmy w ramach Stowarzyszenia Zielona Droga, warsztaty kulinarne oraz Rodzinny Dzień Chleba. To były pierwsze imprezy dla całej rodziny. Imprezy bardzo udane. W związku z tym postanowiliśmy, że zdrowe jedzenie, gotowanie oraz niedziele w kręgu bliskich na stałe zagoszczą na Festiwalu.

Piąta edycja zawiera cykl imprez, które odbędą  się w ciągu czterech tygodni czerwca w różnych miejscach Zielonej Góry. W soboty na polanie obok Amfiteatru odbędą się nie tylko zajęcia jogi z różnymi instruktorkami, ale także kettlebell na trawie czyli ćwiczenia z ciężarkami. Kettlebell umożliwia harmonijne kształtowanie sylwetki, poprawia siłę i wytrzymałość oraz doskonale nadaje się do rehabilitacji. 

Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie internetowej www.zielonyczerwiec.zgora.pl , na plakatach w kilkunastu miejscach naszego miasta, m.in. w sklepach ze zdrową żywnością i w autobusach MZK oraz w formie bieżących wydarzeń na Facebooku.


Do zobaczenia – Ula, Zuza, Dorota i Przyjaciele

_____________________________________________________
tekst dla czerwcowego wydania gazety "Dobre Jedzenie"  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

dziękuję

linkWithin

Related Posts with Thumbnails