13 lutego 2014

o słońcu, szczęściu i miłości

*


"W każdej kobiecie drzemie potężna siła, bogactwo dobrych instynktów, moc twórcza oraz odwieczna, prastara mądrość."
 Pincola Estes


 O harmonii ciała z duszą - czym jest, jak ją osiągnąć i po co?
            Faktem jest, że człowiek jest istotą duchową, która poprzez ciało i zmysły doświadcza materialnej fizyczności. Faktem jest, że na najwyższym poziomie – na poziomie energii wszystko, co jest, stanowi wibrującą jedność. Im wyższa częstotliwość wibracji tym swobodniejszy stan istnienia. Ciało, które harmonizuje z duszą jest silne i zdrowe, ponieważ każda komórka jest wypełniona energią duszy, jak światłem, jest dokarmiona, silna, i powiela się w najdoskonalszej formie, na wzór wewnętrznej inteligencji.
            Harmonię ciała z duszą, wewnętrzną równowagę,  osiągamy dbając o ciało, o emocje i umysł, dostarczając duszy świadomych doświadczeń, wsłuchując się w ciszę, w której można usłyszeć głos duszy – intuicję.
            Intuicja jest pierwotnym źródłem wiedzy, informacji, jakich potrzebujemy, by żyć w zgodzie ze sobą i ze światem, by czuć się wygodnie w swojej skórze, ze sobą, z innymi ludźmi. Źródłem wiedzy i mądrości jest codzienne każde doświadczenie.

O potrzebie zaufania i potrzebie kontroli
            Zaufanie otwiera i jednoczy, jest ruchem serca płynącym z miłości. Pierwotne i fundamentalne jest zaufanie do samego siebie, do swoich zdolności, umiejętności, wartości. Na tym możemy kształtować swoje życie, ponieważ umiejętność zaufania sobie przekłada się na umiejętność zaufania życiu, a w konsekwencji do zaufania ludziom, z którymi budujemy określone relacje.
            Zdarza się, że z powodu lęku ego asekurujemy się, odgradzamy się od innych ludzi, od możliwości życia pełną piersią, sięgania po marzenia. To, czego doświadczamy na zewnątrz jest odbiciem naszego wewnętrznego stanu, odbiciem nawyków i przekonań, które można zmieniać. Ma bezpośredni związek z poczuciem własnej wartości.
            Balansujemy pomiędzy lękiem ego a miłością Ja ciągle wybierając.

O przestrzeni wolności i uznania
            Budując relacje doświadczamy inności. W podróży przez życie korzystamy z indywidualnej mapy – każdy człowiek z innej. Mapa zbudowana jest ze wszystkich doświadczeń minionego życia, świadomych i nieświadomych przekonań (poglądów, opinii) i nawyków( sposobów postępowania w określonych sytuacjach). Widzimy często spory o racje. Czy pamiętamy, że każdy człowiek ma swoje racje, i każdy w każdej chwili ma rację – swoją?
            Warto pamiętać, że zmieniamy świat zmieniając siebie, a rzeczywistość otaczająca nas jest odbiciem wewnętrznego świata. W każdym momencie, w każdej chwili nakładamy swoją mapę, która nam wyjaśnia to, co czego doświadczamy. Warto być uważnym i widzieć inność, dziwić się i zadawać pytanie: gdzie tu jest miłość?
           
O bliskości
            Jesteśmy blisko intymnie z ukochaną istotą. Jesteśmy blisko wchodząc i budując więzy rodzinne. Jesteśmy w  naturalny sposób blisko z dziećmi, które wybrały nas na swoich opiekunów, nauczycieli, przewodników po ludzkim świecie. Co daje nam bliskość? Czym jest dla każdego z nas?
            Bliskość buduje, łączy, daje uczucie uskrzydlenia, jakby zbliżała nas do swojej duszy, duszy drugiego człowieka, duszy świata. Bliskość tworzy coś większego od nas. Jest w niej obecna miłość, szczęście wtedy, kiedy angażujemy się w jej pielęgnowanie, ‘dokarmianie’ – działamy z intencją dawania tego, co najlepsze w nas. Dawania i przyjmowania miłości na swoją miarę.
 
__________________________________________
foto DL


Don Miguel Ruiz ”Scieżka miłości”, 
Elżbieta Liszewska „Dusza kobiety, Ego mężczyzny”

Jonette Crowley „Orzeł i kondor”, Soul Body Fusion”, 
Pincola Estes ”Biegnąca z wilkami”

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

dziękuję

linkWithin

Related Posts with Thumbnails