23 kwietnia 2015

życie z pasją i spotkanie z jedynką


*

Rocznik licealny 2012 - 2015

W Filharmonii Zielonogórskiej zakończenie roku szkolnego na kilka dni przed maturą i moje trzecie spotkanie Sposobność, by powiedzieć kilka ważnych słów na drogę. Podziękować za wspólne doświadczenie.


Listy do siebie. Siedem klas pierwszych. Siedem klas trzecich. Gotowe


List do siebie jest rozmową ze sobą samym, sobą, który ufa samemu sobie i ceni dar życia oraz swoje umiejętności i pasje. Bo któż jest największym moim przyjacielem?
W rozmowach i przemówieniach pożegnalnych pojawiło się wiele wartości, które prowadzą ludzi jak gwiazdy, wartości, które pozwalają doświadczać szczęście w samej podróży, bo to droga jest ważna a nie jej cel, zaś parafrazując Brodzkiego: pociąg jedzie przed siebie a my w nim, i od każdego z nas zależy czy przyjmiemy postawę oczekiwania na ostatnią stację, czy też na każdej stacji i pomiędzy nimi dobrze się bawimy
Warunek konieczny to pełna akceptacja siebie w każdym doświadczeniu oraz miłość do tej różnicy, która czyni nas niepowtarzalną wyjątkową istotą.
A może jest tak, że pełnia szczęścia to zrozumienie pewnego dnia, kiedy nabyta wiedza przemieni się w mądrość, jak węgiel w diament, że nie chodzi o bycie lepszym od kogoś innego, lecz chodzi o bycie sobą, i że to charakterystyczne coś, co odróżnia jedno istnienie od innych, jest najgłębszą najcenniejszą prawdą o nas samych. Że chodzi właśnie o miłość.

_____________________________________________
foto mea 
zamknięcie projektu "Sukces to życie z pasją"

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

dziękuję

linkWithin

Related Posts with Thumbnails