28 lutego 2010

ona jest taka, a on siaki i owaki

*
wieści z zaszufladkowanego świata


Zaszufladkowanie daje poczucie bezpieczeństwa wynikające w poczucia przynależności. Czyż nie jest z tożsamością tak, że czujemy się zdefiniowani, a definicja jest jak kostium, dzięki któremu możemy się do czegoś dopasować, podpiąć i ...nie czujemy się samotni, porzuceni, odosobnieni;
Ot, ludzkie zjawisko związane z najgłębszą potrzebą zawieszonego we wszechświecie maleńkiego pulsującego życiem bąbelka w człowieczej foremce.
Tak działa powszechna świadomość i funkcjonuje społeczeństwo, gdzie wytyczną jest narodowość, kasty, grupy zawodowe, płeć, kolor skóry, wiek, ilość pieniędzy i rodzaj sklepów, w którym robimy zakupy. System wzajemnych relacji. Spójna struktura, którą stworzył człowiek, żeby doświadczać.

Co w tym ważnego?
Gdzie tu jest miłość?
Czy jest zasadne pytanie o wolność?

Kiedy wszystko znajduje się we właściwej szufladce to jest pod kontrolą, wówczas system działa w przewidywalny sposób. Czy można inaczej w świecie w którym jedynym niezmiennym zjawiskiem i FaKtem jest ZMIANA? Co z nieokiełznaną wyobraźnią, spontaniczną ekspresją, pasją, która swobodnie przekracza granice niemożliwego? Co z istnieniem, które nie daje się zamknąć w żadnym pojęciu a tym bardziej tresować, dopasować, żeby być taka siaka i owaka?
 
_________________________________
ilustracja google

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

dziękuję

linkWithin

Related Posts with Thumbnails